Kablo Hattı Tespiti

Kablo Hattı Tespiti

Kablo Hattı Güzergah ve Derinlik Tespiti

Elektrik, telekomünikasyon gibi ihtiyaçların büyük bir bölümü yeraltı hatları ile son kullanıcıya ulaştırılmaktadır. Yeraltı hatlarının güzergahlarının belirsizliği, sadece çeşitli kazılarda değil, aynı zamanda kanalizasyon boruları, su boruları ve kabloların döşenmesinde, yeraltı hatlarına zarar verme riskini de taşır ve bu da tehlikeli kazalara neden olabilir. Kaza riskini en aza indirmek için, yeraltında bulunan kablonun bulunması gereklidir.

Kazı çalışmalardan önce kablo güzergahlarının hazırda bulunan haritalarını kullanabilirsiniz. Ancak, kablo güzergahının haritası yoksa, kablonun bulunması gerekir.

kablo-hatti-tespit-haritalama

 Kablo Hattı Güzergah ve Derinlik Tespitinin Önemi

Kazı çalışması yapmak özelliklede altyapı elemanlarının yoğun olduğu noktalarda kazı yapmak zahmetli ve zor iştir. Özellikle elektrik, telekomünikasyon kablolarının olduğu noktalarda kazı çalışması yapmak oldukça risklidir. Bundan dolayı kablo hattı güzergah tespiti son derece önemlidir.  Kablo hattı güzergah tespiti ile kazı yapılacak alandaki kablo hattı tespit edilerek kazı çalışması sırasında oluşabilecek risklerin ortadan kaldırılması sağlanır. Kablo bulma kazı yapılacak her bölge için mutlaka uygulanmalı ve kablo hattı tespit edilmelidir.

Kablo Hattı Güzergah ve Derinlik Tespit Hizmeti

Kablo hattı tespiti oldukça zor ve deneyim gerektiren bir çalışmadır. Profesyonel ve deneyimli personel ile çalışma yapılmadığında özellikle de enerji hatlarında ölümcül olabilecek kazalara neden olabilir. Firmamız kablo hattı bulma hizmetinde sahip olduğu teknolojik ekipman ve deneyimli personelleriyle bu alanda en önde gelen firmalardandır. Firmamız kablo hattı güzergah tespit hizmeti ile belirlenen alanda bulunan bütün kablo hatlarının güzergahlarını tespit ederek işaretlemektedir.

kablo-hatti-haritalama

Neden Biz?

Firma olarak yer altı hatlarında yaşanan olumsuzluklara profesyonel çözümler sunabilmek için kurulmuş bir firmayız. Firmamız birçok profesyonel yer altı tespit hizmeti sunmakta ve bu konuda Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler ilgili detaylara internet sitemizden ulaşabilirsiniz, sorularınız veya talepleriniz için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Firma olarak Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz altyapı hizmetlerini daha detaylı incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilir ve daha önce yapmış olduğumuz işler ile ilgili video ve fotoğrafları incelemek için sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş