Yangın Hidrant Hattı Su Kaçak Tespiti

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçağı

Yangın hidrant hattı su kaçağı, hidrant hatlarında meydana gelen su kaçaklarına denir. Yangın hidrant hattı sisteminin amacı yangın anın da suyu en kısa ve kolay yoldan yangın noktasına ulaştırmasıdır ve yangın tehlikesi karşısında çok önemli role sahiptir. Yangın tehlikesi her an her yerde ortaya çıkabilecek ve hayatı olumsuz etkileyecek istenmeyen bir tehlikedir. Yangın tehlikesinin önlenebilmesi ve olumsuz sonuçların çıkmasını engellemek için tarih boyunca insanlar birçok uğraş vermiştir. Geçmişten günümüze gelişen teknolojiyle birlikte yangın tehlikesine karşı yangın hidrant hattı sistemleri kurulmuştur.

Yangın hidrant hattı sistemi yangın söndürmede çok önemli bir role sahip olduğu için sistemin eksiksiz ve düzenli çalışması gerekmektedir. Bunun için sık sık yangın hidrant hattı kontrol edilmeli ve varsa sorunlar giderilmelidir. Yangın hidrant hattın da sıklıkla karşılaşılan en büyük sorun yangın hidrant hattı su kaçağıdır.

yangin-hidrant-hatti-su-kacak-tespiti

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçağının Nedenleri

Yangın hidrant hattında su kaçağının oluşmasına birçok etken neden olabilir. Yangın hidrant hattı su sızıntısına neden olan etkenler;

  • Yangın hidrant hattı sisteminin imalatı sırasında kullanılan malzemelerin kalitesiz olması
  • İmalat sırasında kötü işçilik
  • Yangın hidrant hattı sisteminde kullanılan malzemenin yüksek basınca dayanamaması
  • Kullanılan malzemelerin zamanla dezenforme olması
  • Yangın hidrant hattı sisteminin imalatı sırasında boru gömleklemesinin düzgün yapılmaması veya hiç yapılmaması

Yangın Hidrant Hattı Su Kaçak Tespiti

Yangın hidrant hattında oluşan su kaçağı hattın düzenli ve verimli çalışmasını engellediği için yangın hidrant hattı su kaçağı tespit edilmeli ve sorun giderilmelidir. Yangın hidrant hattı sistemleri kapalı devre sistemler olduğundan dolayı bu sistemlerde oluşan yangın hattı su kaçak tespiti oldukça zor ve uzmanlık gerektiren bir durumdur.

yangin-hatti-su-kacagi-bulma

Firmamız yangın hidrant hattı su kaçak tespiti konusunda deneyimli ve uzman personelin yanı sıra sahip olduğu teknolojik donanımlar ile Yangın hattı su kaçağı tespitinde Türkiye’nin önde gelen firmalarındandır. Yangın hidrant hattı su kaçağını noktasal bulabilmek için yangın hidrant hattı su kaçak tespit cihazı kullanılmaktadır. Firmamız uzman personelleri yangın hidrant hattı su kaçak tespit cihazı ve farklı metodolojiler kullanarak hidrant kaçağı noktasal tespit ederek sorunun çözülmesini sağlar.

Firmamız gerek su kaçak tespitinde gerek altyapı hizmetlerinde Türkiye’nin önde gelen firmalarından biriyiz. Yangın hattı su kaçağı tespiti gibi diğer altyapı hizmetlerimizi incelemek için internet sitemizi ziyaret edebilir daha önce yaptığımız çalışmalar ile ilgili görsellere sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir ve hizmet almak istiyorsanız bize ulaşmak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.