Kanal Görüntüleme, Açma ve Temizleme Hizmeti

Kanal Görüntüleme

 Kanal görüntüleme kanallarda ve borulardaki sorunların tespiti için teknolojinin bize sunduğu en önemli imkanlardan biridir. Çeşitli atıklar, zaman içinde borularda erimeye ve kütlesel birikintilerin oluşmasına neden olurlar. Ayrıca kırıklar, çatlaklar, çökmeler, kaymalar, ek noktalarında ayrılmalar ve bunlardan kaynaklanan tıkanıklıklar da meydana gelir. Temizlik sonrasında kanal görüntüleme yapılarak alt yapıların mevcut durumunun kayıt altına alınması ve arızaların tespit edilmesi gerekir.

  Firmamız olarak kanal görüntüleme için özel kameralar kullanıyoruz. Kanal Görüntüleme sistemi olarak adlandırdığımız sistemde boru içerisinde ilerleyebilen ve  yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile görüntüleme yapıyoruz.

 Kullanılan kanal görüntüleme sistemi sayesinde boru içerisindeki deformasyonları kayıt altına alarak raporluyoruz. Kanal görüntüleme sisteminde bulunan yüksek teknolojiye sahip ekipmanlar sayesinde altyapılarda oluşmuş veya oluşabilecek sorunları kısa sürede tespit edebiliyoruz.

kanal-goruntuleme-tikaniklik-acma-kanal-temizleme

Kanal Görüntülemenin Faydaları

  • Mevcut hattın genel durumunun öğrenilmesi
  • Tıkanıklıkların belirlenmesi ve tıkanıklığa neden olan yapıların temizlenmesi için en etkili yöntemin belirlenebilmesi
  • Sorunların belirlenmesinde son derece etkili ve belirleyici bir çözüm olması
  • İyileştirme çalışmalarının planlanması ve önleyici bakım için etkili bir çözüm olması
  • Hızlı, etkin ve ekonomik bir çözüm olması
  • Sorunların önceden tespiti ile oluşabilecek doğrudan ve dolaylı maliyetler ile çevre ve görüntü kirliliğinin önlenmesi
  • Çözüm metotlarının teknik açıdan daha doğru ve kalıcı olarak gerçekleştirilmesinde referans alınması

kanal-goruntuleme-tikaniklik-acma-kanal-temizleme

Kanal Açma ve Temizleme

 Kanalizasyon tıkanıklıkları genellikle kanalizasyon iç hatlarının tıkanmasıdır. Kanal hatlarında oluşabilecek çökmeler kanal tıkanıklığının en büyük sebeplerindendir. Şiddetli yağış durumlarında etraftaki atık maddeler kanalizasyon hatların tıkanmasında büyük rol oynamaktadır. Çatılarda birikmiş maddelerin yağmur olukları aracılığı ile kanalizasyon hatlarına karışması gibi birçok problemler oluşabilmektedir. Kanal görüntüleme sistemlerimiz sayesinde zaman kaybı olmadan problemin neden kaynaklandığını anında bulmakta ve sorun çözülmektedir.

 

  Kanal Açma işlemleri tıkalı olan kanalizasyon sistemlerini anında açabilmek için vidanjör araçlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Vidanjör araçlarımız son teknoloji donanımlar ile donatılmış araçlar olup sorunları anında çözebilecek donanım ve ekibe sahibiz.