Atıksu ve Yağmursuyu Debi Ölçümü

Atıksu ve Yağmursuyu Debi Ölçümü

 Atıksu ve Yağmursuyu Debi Ölçümü 

Atıksu, yağmursuyu ve arıtma sistemlerinin düzenli çalışmasında kontrol için gerekli en temel adım debinin belirlenmesidir. Bu sistemlerin düzgün çalışabilmesi, yatırım maliyetlerinin minimize edilebilmesi için mevcut debi ve ilerleyen dönemlerde oluşacak tahmin edilen debi hakkında fiili atıksu debi ölçümü gerekir.

atıksu-debi-olcumu

 Debi Ölçüm Önemi

Atıksu, yağmursuyu ve arıtma tesislerinde debinin rutin ölçümü, bu sistemlerin tasarım ve işletme kontrolünün sağlıklı yapılabilmesi için esastır. Ortalama ve günlük debi değişimlerinin bilinmesinin sağladığı faydalar şu şekilde özetlenebilir:

  • Sisteme ilave edilecek günlük kimyasal madde miktarının belirlenmesi.
  • Sisteme verilecek hava miktarının belirlenmesi.
  • Arıtma tesisinin büyütülmesi söz konusu olduğunda mevcut debi kayıtlarının oluşturulması
  • Günlük kurak hava şartlarında belirlenen önemli debi artışlarının belirlenmesi
  • Yağışlı hava şartlarında ortaya çıkan önemli debi artışından hareketle yağmur suyu debisinin belirlenmesi

Neden Biz?

Firmamız uzman ekip ve ekipmanlarımız vasıtasıyla kanalizasyon, yağmur suyu veya atık su gibi cazibeyle akan hatlar içerisinden geçen suyun hız ve seviyeleri ultrasonik yöntemlerle ve belirlenen süre boyunca ölçerek raporlamaktadır. Atıksu debi ölçümü ile kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının kapasitelerini hesaplayarak raporlamakta ve bu sayede master plan oluşturulmasını sağlamaktadır.

Firmamız tarafından yapılan atıksu debi ölçümlerinde kazısız ileri teknolojiler kullanılmaktadır. Atıksu debi ölçümü sırasında kanalizasyon, yağmur suyu sistemlerinize kesinlikle zarar vermeden ölçümleri yapılmaktadır. Bu sayede hem maliyet ve zaman kazancı sağlanmakta hem de ölçümler hassas yapılmaktadır. Sizlerde kanalizasyon, yağmur suyu sistemleriniz için atıksu debi ölçümü hizmeti almak isterseniz internet sitemizden bize ulaşabilir, ayrıca farklı altyapı hizmetlerimizi inceleyebilir, daha önce vermiş olduğumuz çeşitli altyapı hizmetlerimize ait video ve fotoğraflarımıza bakmak için sosyal medya hesaplarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş