ACVG Boru Hattı İzolasyon ve Bütünlük Testleri

Boru Hattı İzolasyon Bütünlük Testi

 Korozyona karşı koruma amacıyla metal malzemeden yapılan borular koruyucu bir kaplama ile kaplanmaktadır. Bu kaplama malzemesi genellikle yalıtkanlığı yüksek olan plastik özlü malzemelerden yapılmaktadır. Kaplamanın hatasız yapılması herhangi bir delik, gözenek olmaması korozyona karşı koruma için hayati önem taşımaktadır.

 Korozyon metal boruların en önemli problemidir. Metal borular yeraltında toprağa direk temas ettiklerinde yüzeylerinde zamanla aşınmalar meydana gelir. Bu aşınmalar müdahale edilmediğinde zamanla borunun delinmesine ve çürümesine yol açar. Bu durum özellikle doğalgaz, petrokimya gibi yanıcı ve patlayıcı hatlarda oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayı metal hatlarının imalatı yapıldığında borunun toprak ile temasını kesmek için boru etrafına izolasyon yapılarak korozyon önlenmiş olunur.  

izolasyon-hata-tespiti-izolasyon-tespiti-acvg

ACVG Boru Hattı İzolasyon ve Bütünlük Testleri

Metal boru hatlarında izolasyon yapılsa da zamanla çeşitli nedenlerden dolayı izolasyonda hatalar meydana gelmekte ve boru korozyona maruz kalmaktadır. Meydana gelen izolasyon hatalarının tespit edilmesi ve müdahale edilerek onarılması hattın bütünlüğü ve sağlamlığı açısından son derece önemlidir. Ne var ki boru hattı izolasyon hatası bulmak oldukça zor ve deneyim gerektirir.  

 Firmamız sahip olduğu deneyim ve teknolojik cihazları sayesinde boru hattı izolasyon hatalarını kazısız bir şekilde noktasal tespit etmektedir. Firmamız verdiği hizmet ile metal boru hatlarında izolasyon hata tespiti yapmaktadır. Ayrıca telekomünikasyon ve elektrik hatlarında da izolasyon hata tespitleri yapmaktayız.  

izolasyon-hata-tespiti-izolasyon-tespiti-acvg