Kayıp Kanal Hatları Güzergah ve Derinlik Tespiti

Kayıp Kanal Hatları Güzergah ve Derinlik Tespiti

 Altyapı hizmetleri hayatımızı kolaylaştıran ve yaşamın değişmez bir parçası haline gelmiştir. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatları altyapı sistemlerinde önemli bir yere sahiptir. Kanalizasyon hatları pis ve atık suların özel kanallar aracılığıyla toplanıp atılmasını sağlayan altyapı sistemidir. Bu kanallarda künk ya da büz adı verilen kalın borular kullanılır. Ayrıca bunların bir zarar görmesi (delinme, kırılma) sonucunda etrafa kötü koku yayılabilir. Bundan dolayı kanalizasyon hatlarının çok sağlam olması gereklidir.

 Kanalizasyon hatları ne kadar sağlam yapılsa da zamanla bu hatlarda da sorunlar meydana gelebilmektedir. Kanalizasyon hatlarında oluşabilecek sorunlara müdahale edebilmek için en önemli nokta kanal hattının güzergahını ve derinliğini bilmektir. Kanal hattı güzergah ve derinliğinin bilinmesi oluşabilecek sorunlara ulaşmayı kolaylaştırarak hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlamaktadır.  

kayip-kanal-guzergaz-derinlik-tespit-kayip-kanal-bulma

Kayıp Kanal Hatları Güzergah ve Derinlik Tespitinin Önemi

 Kanalizasyon hatları günlük hayatımızda bu kadar önemli bir noktada iken genelde görmezden geliriz ve bir sorun meydana gelmeyene kadar ilgilenmeyiz. Oysa kanal hatlarının düzenli bakımları yapılmalı ve rutin olarak kontrol edilmelidir. Ve en önemlisi de kanallar yeraltından geçtiği için kanal güzergahı bilinmelidir. Yeni yapılan kanal hatlarında imalat sırasında kanal güzergah ve derinliği kayıt altına alınıp haritalandırılsa da önceden imalatı yapılmış bir çok hattın güzergah ve derinliği çok az bilinmekte veya hiç bilinmemektedir.

 Haritası olmayan kayıp kanal hatlarının güzergah ve derinliği hat üzerinde bulunan menholler yardımıyla bilinse de bu eksik olacaktır. Fakat kanal menholleri çoğu zaman asfalt altında kaldığı için kaybolmaktadır. Herhangi bir sorun olduğunda kanal hattına müdahale etmek için kanal hatlarının güzergah ve derinlik tespiti yapılmalı ve haritası oluşturulmalıdır.

kayip-kanal-guzergaz-derinlik-tespit-kayip-kanal-bulma

 Firma olarak kayıp kanal hatları güzergah ve derinlik tespitinde deneyimli personelimiz ve teknolojik cihazlarımızla hizmet vermekteyiz. Kayıp kanal hatlarının güzergah ve derinliklerini tespit ederek sayısallaştırarak haritasını oluşturuyoruz. Türkiye’nin her noktasına hizmet vermekteyiz. Bizlere ulaşmak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.