Kablo Boru Güzergah ve Derinlik Tespiti

Kablo ve Boru Hattı Güzergah-Derinlik Tespiti 

 Kalabalıklaşan dünyamız ile birlikte hayatımıza giren birçok hizmetin altyapısı yeraltından bizlere ulaşmaktadır. Dünya nüfusu arttıkça altyapılarımızda aynı oranda hatta gün geçtikçe dünya nüfusundan daha fazla oranda artmaktadır. Bu artıştan dolayı yeraltında karmaşık bir altyapı ağı oluşmakta ve gün geçtikçe daha da karmaşık bir hal almaktadır.

Örneğin bir sokak üzerinden örnek vermek gerekirse; elektrik hattı, içme suyu hattı, yağmur suyu hattı, kanalizasyon hattı, doğalgaz hattı, telekomünikasyon hattı gibi temel hatlar vardır. Dar bir alanda bu kadar hattın olması altyapıların işletilmesini zorlaştırmaktadır. İşte bu karmaşayı azaltmanın tek yolu kablo ve boru hattı güzergah-derinlik tespiti yapmaktır. Kablo ve boru hattı güzergah ve derinlik tespiti ile bu hatların haritası çıkarılmış olur ve altyapıların işletilmesi kolaylaşır.

Muhtemel ihtiyaç ya da oluşan arıza durumlarında bu kablo/boru hatlarının güzergah ve derinliklerinin tam olarak bilinmesi erken müdahaleye imkân sağlarken oluşabilecek iş kazalarının da önüne geçilmesini sağlar.

yeralti-kablo-boru-tespiti

Kablo ve Boru Hattı Güzergah-Derinlik Tespit Hizmetlerine Neden İhtiyacımız Var?

Kablo ve boru hattı güzergah-derinlik tespitinin önemini şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Altyapı kazı çalışmalarında mevcut diğer altyapı hatlarına zarar vermeden çalışma ortamı sağlamak.
  • Yeraltında bulunan tüm kablo/boru hatlarının (kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu hatları, elektrik hatları, telekomünikasyon hatları, doğal gaz hatları vb.) coğrafi konum bilgilerini sayısal ortama aktarmak.
  • Saha çalışmalarında yanlış yerlerin kazılmasını engelleyerek maliyetleri düşürmek ve iş gücünü daha verimli kullanılır hale getirmek.
  • Altyapı kazı çalışmaları esnasında zarar verilen hatlarda oluşan enerji kayıplarını önlemek.
  • Kurumlar arasında daha bilinçli, prosedürleri aksatmadan bir çalışma yapılmasını sağlamak.
  • Her türlü analiz ve raporlamanın yapılmasını sağlamak.
  • Altyapı hizmetlerinde yaşanması olası aksaklıklar ve kaynak israfının önlenmesi.

yeralti-kablo-boru-tespiti

Kablo ve Boru Hattı Güzergah Derinlik Tespit Hizmeti

Firmamız kablo tespit cihazı ve boru tespit cihazı kullanarak, kazıya gerek duymadan yeraltında bulunan kablo ve boru hatları konum, güzergah-derinlik tespitini gerçekleştirmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ve kablo boru tespit cihazlarıyla metal ve metal olmayan her türlü kablo ve boru hatlarının güzergah-derinlik tespiti yapılarak dijital altyapı haritaları oluşturulur.

Sizlerde karmaşık bir hal alan ve içinden çıkamadığınız altyapılarınızın konum, güzergah ve derinliklerini öğrenmek ve haritalandırmak isterseniz bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Türkiye’nin her noktasına hizmetimiz mevcut olup iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.