Fiziki Gaz Kaçak Tespiti

Fiziki Gaz Kaçağı

 Doğalgaz hayatımızda ısınmadan enerjiye kadar birçok yenilik ve kolaylık getirmiştir. Günümüzde konut, işyeri, sanayi tesisleri gibi birçok alanda kullanmaktayız. Doğalgaz hayatımızı ne kadar kolaylaştırsa da dikkat edilmediği takdir de ölümcül olabilecek kadar tehlikelidir.

 Doğalgazı evlere, işyerlerine veya sanayiye ulaştırmak için boru hatları kullanılır. Bu hatları döşerken dikkatli olunmalı ve gaz kaçağına izin vermeyecek malzeme ve işçilik tercih edilmelidir. Gaz kaçağı dikkat edilmediği ve önem alınmadığında tehlikeli ve ciddi sorunlar doğurur. Bundan dolayı doğalgaz hatları gaz kaçağı var mı diye sürekli kontrol edilmeli ve gaz sızıntısı var ise anında müdahale edilmeli.  

gaz-kacagi-bulma-gaz-kacagi-tespiti-gaz-bulma

Gaz Kaçağı Tespiti

 Doğalgaz hatlarında karşılaşılacak en büyük sorun gaz kaçağıdır. Doğalgaz hatları zamanla aşınmaya uğrayarak gaz sızıntısına neden olabilirler. Bunun yanı sıra imalat sırasında kötü malzeme seçimi ve kalitesiz işçilikte gaz sızıntısına neden olabilir.

  Gaz kaçağı tespiti bakımından oldukça zordur. Nedeni ise gazın görünmez ve hızlı yer değiştirmesinden dolayı gaz kaçağı kaynağının tam olarak tespit edilememesidir. Özellikle yeraltı gaz hatlarında oluşan gaz sızıntısı toprak altında hızlıca yayılarak geniş bir alanda yüzeye çıktığı için gaz kaçağı noktasını tespit etmek uzmanlık ve deneyim gerektiren bir konudur. Bunun için uzman personel ve teknolojik cihazlara ihtiyaç duyulur.

 Firmamız gaz kaçağı konusunda yılların deneyimine sahip personel ve teknolojik cihazlara sahiptir. Alanında uzman personelimizin kullandığı ileri teknoloji cihazlarımız ile gaz sızıntısının tam olarak noktasal tespit ederek hem maliyet ve zaman kazancı sağlıyoruz hem de gaz kaçağının doğurabileceği ciddi sorunları önlemiş oluyoruz. Gaz kaçaklarınızın noktasal tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.